Cała prawda o pracy zdalnej. Hello News 3.05.2019 r.
Pojęcie home office nie pojawia się w Kodeksie Pracy. Powszechnie zrozumiałym jest, że w trybie tym pracownik wypełnia część swoich obowiązków służbowych o charakterze biurowym poza siedzibą firmy. Podlega w tym czasie prawom i obowiązkom charakterystycznym dla umowy o pracę. Oprócz problemów natury techniczno-ergonomicznej, fachowcy twierdzą, że przyczynia się ona również do powstawania problemów na tle psychologiczno-organizacyjnym. O tym, jak i o wielu innych rzeczach z zakresu HR dowiesz się z tego wydania Hello News!
1. Współpraca na linii rekruter-hiring manager. Jak odnaleźć wspólną drogę? Współpraca pomiędzy rekruterem a Hiring Managerem, nie zawsze przebiega sprawnie i sympatycznie. Już podczas pierwszego spotkania pomiędzy rekruterem a managerem mogą pojawić się rozbieżności dotyczące wizji stanowiska. Obie strony patrzą jedynie na swoją perspektywę, pomimo wspólnego celu.
Więcej na ten temat tutaj.
2. Rola HR w czasach redefinicji relacji pracownik-pracodawca. W dobie nieustających zmian na rynku pracy, wymaga się od HR ciągłego dostosowywania się do zmieniającego się otoczenia biznesowego. Dlatego warto zdobywać wiedzę z zakresu zarządzania projektami HR oraz transformacji cyfrowej i automatyzacji procesów!
Więcej na ten temat tutaj.
3. Praca zdalna jest źródłem szczęścia dla pracowników – tak przedstawiają się wyniki raportu Remote How oraz Kantar TNS. Nie od dziś wiadomo jednak, że każdy kij ma dwa końce, a nie wszystko złoto co się świeci. Jak zorganizować home office tak, by był efektywny, ergonomiczny i zgodny z przepisami prawa? Co mówi o tym Kodeks Pracy oraz Eksperci?
Więcej na ten temat tutaj.
4. Technologia jest ważna, ale ważniejszy jest sposób jej wykorzystania – takie wnioski płyną z rozmowy z Adamem Gordonem, CEO i współzałożycielem firmy Candidate.ID. Opowiada on o analogiach między światem marketingu i HR, wykorzystaniu marketing automation w rekrutacji oraz monitorowaniu interakcji oraz tworzeniu bazy kandydatów najbardziej zaangażowanych w relację z naszą marką.
Więcej na ten temat tutaj.
5. Dlaczego szkolenia nie działają? Doskonały trener, świetny program, sala szkoleniowa najwyższej klasy! Pieniądze zainwestowane w rozwój pracowników. Jak one procentują? Pracownicy może i wydają się bardziej zmotywowani, ale gdyby obiektywnie ocenić zmiany w sposobie funkcjonowania i pracy, to niestety przełomu nie widać!
Więcej na ten temat tutaj.
6. Wszystko co HR powinien wiedzieć o zarządzaniu doświadczeniami! Niektóre z doświadczeń, które od razu przychodzą nam na myśl to doświadczenie kandydata, doświadczenie pracownika i doświadczenie klienta. Podczas gdy uczucia jednostki dotyczące doświadczenia są ważne, jako ludzie biznesu, musimy również koncentrować się na danych, które doświadczenie to może wygenerować dla naszych organizacji.
Więcej na ten temat tutaj.
7. Jak edukować pracowników i mieć gwarancję skuteczności? Pracodawca ma dużą łatwość techniczną w dostarczaniu niezliczonej ilości informacji dla pracowników. Odbywa się to często poprzez wrzucanie materiałów edukacyjnych do „jednego worka” – jakim jest firmowy intranet czy wiadomości e-mail. Niestety większość danych jest rozproszonych, a przy niekończącej się liście zadań – pracownikom brakuje nie tylko czasu, lecz także skupienia.
Więcej na ten temat tutaj.
8. Jak sobie radzić z krytyką ze strony przełożonego? Krytyka niewielu osobom kojarzy się dobrze. Niektórzy z nas są na nią wyjątkowo wrażliwi. Ciężko może nam być zrozumieć określenie „konstruktywna krytyka”, bo co konstruktywnego może być w wyliczaniu czyichś błędów i potknięć? Jak wyciągać pozytywy z krytyki przekazywanej nam przez przełożonego?
Więcej na ten temat tutaj.
9. Candidate Experience i RealLifeTesting™ w rekrutacji programistów. Rozwiązanie Devskiller odniosło spory sukces, zdobywając trzecie miejsce w konkursie startupów podczas konferencji UNLEASH. W rozmowie z Tomem Winterem dowiemy się więcej o tym, czym platforma Devskiller różni się od istniejących na rynku narzędzi do testowania umiejętności programistycznych oraz jak sprawdza się w procesie rekrutacyjnym Candidate Experience i Real Life Testing.
Więcej na ten temat tutaj.
10. Jak dbać o frekwencję pracowników na zajęciach językowych? Zapewnienie elastycznej formy nauki i zachęcenie pracowników do systematycznego udziału w lekcjach są dla działów HR jednymi z największych wyzwań w prowadzeniu kursów językowych w firmie. Organizacja zajęć, wybór osób uczestniczących i pomiary postępów w nauce okazują się być dużym przedsięwzięciem logistycznym.
Więcej na ten temat tutaj.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.
Komentarze