Jak docenić pracownika mimo niskiego budżetu? – HELLO NEWS 12.08.2019 r.
W jaki sposób docenić pracownika nie mając dużego budżetu? Rynek pracy dla pracodawców jest nadal wymagający. Trudno jest znaleźć do swojego zespołu specjalistę, a jeszcze trudniej sprawić, aby nowy pracownik nie zrezygnował. Przed HR-owcami oraz menedżerami stoi nie lada wyzwanie – tym bardziej, gdy posiada się niski budżet. Co więc zrobić, aby maksymalnie zmniejszyć niepożądaną rotację pracowników? W jaki sposób nagradzać pracowników bez dużego budżetu? Co można podarować zamiast pieniędzy, dzięki czemu żaden członek naszego zespołu nie będzie chciał odejść? Wszystkie sposoby poznasz w najnowszym wydaniu HelloNews!
1. Persony i grupy docelowe – strategiczne podejście do employer brandingu. Osoba, której szukamy w procesie rekrutacyjnym posiadać ma cechy, wcześniej opisanego, kandydata idealnego. Jednak komunikat kierujemy do większej grupy, której częścią jest nasz potencjalny wymarzony pracownik. Czym więc różni się grupa docelowa od persony? W jaki sposób dokładnie opisać grupę docelową? Jak zbudować komunikację oraz na co uważać w ramach działań employer brandingowych?
Więcej na ten temat tutaj.
2. Nadgodziny – chleb powszedni Polaków. Z raporty Randstad wynika, iż 75% rodaków zostaje w pracy po godzinach, z czego aż u 20% badanych osób, pracodawca w żaden sposób tego nie wynagradza. Ponadto istnieje powszechna opinia, że przepracowanie w miesiącu kilku godzin ponad normę – bez żadnej formy zapłaty – nie jest formą nadużycia. Jak czas pracy wpływa na zdrowie? Ile procent Polaków zostaje dłużej w pracy codziennie? Co mówią o tym procedury?
Więcej na ten temat tutaj.
3. 3 proste kroki do efektywnego zarządzania firmą. Monika Reszko jest psychologiem biznesu i na podstawie swoich 10-letnich obserwacji, obrazowo opisuje trzy podstawowe zasady prowadzenia biznesu. W jaki sposób stworzyć autorytet, jednocześnie budując dialog, a nie autorytarny monolog? Jak osiągnąć postawione cele? W jaki sposób prowadzić komunikację, aby dobierać obowiązki oraz budować relację w oparciu o mocne strony swoje i swoich pracowników, by ludzie pokochali swoją pracę?
Więcej na ten temat tutaj.
4. Humor jako droga do kreatywności i innowacji. Wszystkie firmy szukają sposobów na poprawę w obszarze kreatywności, nowych pomysłów i różnych procesów, które mogą stymulować wydajność i zwiększać przychody. Nie wspominając już o tym, że kultura firmy staje się bardziej interesująca dla potencjalnych kandydatów. Jak to wszystko osiągnąć? Co musisz wiedzieć? Receptę podaje Julie Ann Sullivan, prelegentka, liderka warsztatów, konsultantka ds. kultury i autorka „Planu zaangażowania pracowników” – 37 podstawowych elementów wywierania wpływu, innowacji i inspiracji.
Więcej na ten temat tutaj.
5. Widełki płacowe – czy to nadal temat tabu? Chociaż jawność i sprawiedliwość wynagrodzeń są ostatnio gorącym tematem, to jest to jednak nadal bardziej teoria niż praktyka. Jak zacząć być transparentnym i publikować widełki wynagrodzenia w ofertach pracy? O etapach wprowadzania takich zmian, najważniejszych momentach oraz korzyściach, które za tym idą, opowiada Magdalena Rodzeń, dyrektor ds. personalnych na region EMEA w Alight Solutions.
Więcej na ten temat tutaj.
6. W jaki sposób docenić pracownika nie mając dużego budżetu? Rynek pracy dla pracodawców jest nadal wymagający. Przed HR-owcami oraz menedżerami stoi nie lada wyzwanie – tym bardziej, gdy posiada się niski budżet. Co więc zrobić, aby maksymalnie zmniejszyć niepożądaną rotację pracowników? Co można podarować zamiast pieniędzy, dzięki czemu każdy członek naszego zespołu nie będzie chciał odejść?
Więcej na ten temat tutaj.
7. “Szef wymagający i wyrozumiały” – recenzja książki Kima Scotta. Często dużym problemem w organizacji jest komunikacja wewnętrzna. Zapewne wszyscy zdają sobie sprawę z jej ważności, jednak nie każdemu udaje się z powodzeniem wprowadzać ją w życie. Nierzadko pracownicy “nie odchodzą od firmy, lecz od szefa”. Rosnąca liczba przedsiębiorstw o wysokiej kulturze organizacji oraz niska stopa bezrobocia, coraz częściej powodują, iż pracownicy zmieniają miejsca, w których nie czują się szczęśliwi lub w których nie mają szansy na wykorzystanie swojego potencjału. Stawiane jest więc pytanie – jak temu zapobiec? Co charakteryzuje “dobrego szefa”? Jak zbudować w zespole zaufanie? Czym jest radykalna szczerość?
Więcej na ten temat tutaj.
8. VIII Forum Dyrektorów HR – zgłoś swój udział do 16 sierpnia! “Nowoczesne oblicze sektora HR – mądre zarządzanie, kultura organizacyjna i podnoszenie efektywności” – to motto kolejnej edycji wydarzenia Forum Dyrektorów HR. Odbędzie się w dniach 24-25 października 2019, w warszawskim Hotelu Renaissance Warsaw Airport. Na scenie wystąpi ponad 30 prelegentów. Tematy dotyczyć będą zarówno motywacji pracowników, podnoszenia efektywności firmy, budowania kultury organizacyjnej, mądrego przywództwa, jak i wykorzystaniu analitycznych mocy HR, czy rewolucji automatyzacji zarządzania czasem. Sprawdź, które tematy Cię zainteresują.
Więcej na ten temat tutaj.
9. Personal branding – podstawa każdego rekrutera. Fundamentem kariery zawodowej każdego HR – owca jest silna marka osobista. Odgrywa ona szczególną rolę w komunikacji wewnętrznej oraz zewnętrznej, w nawiązywaniu zawodowych relacji międzyludzkich. Jeśli rekruter odpowiednio ją buduje, jest w stanie mieć realny wpływ, nie tylko na swój indywidualny sukces, lecz także na powodzenie całej firmy, którą reprezentuje. W jaki sposób odpowiednio kreować swój personal branding? Jakich elementów nie możesz pominąć?
Więcej na ten temat tutaj.
10. Życie zawodowe vs życie prywatne – kiedy przekraczasz granicę? Niewątpliwie dla wielu praca jest ważną częścią życia. Jednym z pierwszych pytań, które zadajemy komuś, z kim się spotykamy, jest „co robisz?”. Życie zawodowe stanowi część naszej tożsamości i jest jedną z dróg, które wykorzystujemy do wyrażania siebie. Jednak nawet jeśli kochasz to, co robisz, ważne jest, aby zachować balans między pracą, a życiem prywatnym – pozwoli to na uniknięcie lęku separacyjnego. Czym jest lęk separacyjny związany z pracą? Jak uniknąć niezdrowego oraz nadmiernego stresu?
Więcej na ten temat tutaj.
Komentarze