Kultura feedbacku a wartości w Twojej firmie. Hello News 18.02.2020 r.

Kultura feedbacku a wartości w Twojej firmie. Hello News 18.02.2020 r.

Dla wielu osób koncepcja otrzymywania informacji zwrotnych pozostaje niewygodna i stresująca. Aby to zmienić managerowie czy osoby z działu HR powinny rozmawiać z pracownikami nie tylko o ich wydajności, ale również o rozwoju. Zamiast przeprowadzać coroczne “oceny wyników”, firmy muszą skupić się na częstszych, lżejszych rozmowach, które koncentrują się na wartości dla pracownika. 

 

W dawaniu feedbacku każdy powinien kierować się zasadą “rób innym to, co chciałbyś, żeby robili Tobie”. Taki stosunek do feedbacku może pomóc managerom w pokonaniu dyskomfortu związanego z prowadzeniem rozmów z pracownikami. Wtedy docenią oni wysiłek włożony w rozwój ich kariery, wzmacniając relacje i zaufanie między nimi a ich przełożonym.

 

  1. ATS a budowanie marki pracodawcy.
    Systemy ATS są bardzo cenionym narzędziem przez działy HR. Ułatwiają między innymi komunikację między osobami zaangażowanymi w proces rekrutacji. Ula Zając-Pałdyna w swoim artykule szczegółowo opisuje system Softgarden, który funkcjonuje na polskim rynku od niedawna. Zobacz, jakie są jego zalety i jak funkcjonuje. Może ułatwi Ci to codzienną pracę?

Więcej na ten temat tutaj.

 

  1. Jak pracodawcy radzą sobie z wyższą płacą minimalną?
    Dynamicznie rosnąca płaca minimalna rodzi zagrożenia dla przedsiębiorców wynikające z konieczności podnoszenia kosztów. Ich zdaniem konsekwencją tego będzie przede wszystkim wzrost cen produktów lub usług oferowanych przez firmy. Te przedsiębiorstwa, które nie udźwigną płacowych wydatków, mogą sięgać po próby ominięcia przepisów. Jak mogą to zrobić?  

Więcej na ten temat tutaj.

 

  1. Przyjaźń w pracy?
    Ponad 70% Polaków deklaruje, że oddziela życie prywatne od zawodowego. Mimo to, większość z nas lubi swoich współpracowników, a nawet część z nich uważamy za przyjaciół. W środowisku zawodowym Polacy nie tolerują plotek, braku profesjonalizmu i skarg do przełożonych. Zobacz badanie, w którym przepytano ponad tysiąc respondentów o ich relacje ze współpracownikami. 

Więcej na ten temat tutaj.

 

  1. Toksyczna atmosfera w miejscu pracy.
    Toksyczna atmosfera w miejscu pracy wpływa nie tylko na wydajność, zaangażowanie czy wynik końcowy, ale przede wszystkim na reputację organizacji i markę pracodawcy. Sprawdź, czy kultura w Twojej organizacji jest toksyczna, a jeśli jest – dowiedz się, jak to zmienić. 

Więcej na ten temat tutaj.

 

  1. Odpowiedzialna społecznie kultura biznesowa.
    Wiele firm zdaje sobie sprawę z tego, że niektórzy pracownicy są uprzedzeni do innych. Kluczem do rozwiązania tego problemu nie jest tylko i wyłącznie szkolenie pojedynczych osób – tutaj chodzi o zapewnienie wysokiej, odpowiedzialnej społecznie kultury biznesowej w ramach całej organizacji. Odpowiedzialność społeczna biznesu może mieć duży zasięg, a jeśli zostanie właściwie wprowadzona i wykonana, może przynieść długoterminowe korzyści zarówno społeczeństwu, jak i przedsiębiorcom.

Więcej na ten temat tutaj.

 

  1. Kultura feedbacku a wartości w firmie.
    Podstawowe wartości definiują i kształtują nas jako ludzi oraz służą jako wewnętrzne punkty odniesienia dla naszych działań i zachowań. Tak samo jest w przypadku wartości każdej organizacji – są one niezmiernie ważne dla bieżącej kultury i sukcesu każdej firmy, dlatego też konieczne jest aktywne wprowadzenie ich w życie. 

Więcej na ten temat tutaj.

 

Autorką artykułu jest Karolina Frącek. Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

 

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Reklama pracy dla kierowcy

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze