Nowoczesny ojciec ma swoje potrzeby jako pracownik. Hello News 17.06.2019 r.
Nowocześni ojcowie są zaangażowani w opiekę nad dziećmi bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Ponad połowa pracujących ojców uważa, że w ich miejscu zatrudnienia potrzebne są bardziej elastyczne godziny pracy, a dysproporcja między tym, o co proszą, a tym co jest im oferowane, jest niezwykle istotna. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na Hello News!
1. Możesz pracować z dowolnego miejsca na ziemi, ale to nie znaczy, że powinieneś. Praca w domu sprawia, że możemy pracować w każdej chwili. Technologia jest wspaniałą rzeczą, która może dać nam elastyczność. Możemy szybko zająć się nagłym wypadkiem, ale musimy być ostrożni, aby nie pozwolić, aby te 5 minut tutaj i 10 minut tam pozbawić nas czasu na relaks i doładowanie.
Więcej na ten temat tutaj.
2. Wykwalifikowani eksperci wciąż poszukiwani! Odpowiedzią na zmiany zachodzące na rynku i w gospodarce może być Zintegrowany System Kwalifikacji (ZSK). Jest to mechanizm umożliwiający potwierdzanie umiejętności nabywanych przez całe życie, czyli tych, dzięki którym odnosimy sukcesy zawodowe. ZSK stwarza nowe możliwości rozwoju. Działający już w ponad 150 krajach system jest także dobrą alternatywą dla Polaków.
Więcej na ten temat tutaj.
3. Organizacje muszą przestać ignorować ojców pracujących! Nowocześni ojcowie są zaangażowani w opiekę nad dziećmi bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Chcą o wiele większej elastyczności w pracy – dlaczego więc tak wiele organizacji ignoruje ich potrzeby i co powinniśmy z tym zrobić? Jak zapewnić ojcom możliwość łączenia życia zawodowego z prywatnym?
Więcej na ten temat tutaj.
4. Jak dbać o candidate experience? Jest to pojęcie od wielu lat dobrze znane branży HR, z powodzeniem wykorzystywane przy budowaniu wizerunku marki. Dlatego też w sytuacji silnej pozycji kandydata na rynku pracy, stale wzrasta świadomość konieczności dbania o obszar employer brandingowy organizacji, który zaczyna się już na etapie zamieszczenia ogłoszenia o pracę.
Więcej na ten temat tutaj.
5. Posiadanie strategii onboardingowej: dlaczego potrzebujesz holistycznego podejścia? Holistyczna strategia pre-boardingu i onboardingu jest kluczem do zwiększenia lojalności pracowników. Jest to jednak projekt długoterminowy, którego nie da się zrealizować szybko. Jest jednak niezmiernie istotny dla nowego pracownika, który mierzy się ze stresem związanym z podjęciem nowego stanowiska.
Więcej na ten temat tutaj.
6. Organizacje powinny podwoić wysiłki na rzecz uczenia się i rozwoju. Bez podjęcia pilnych i ukierunkowanych działań mających na celu zarządzanie krótkoterminową transformacją i budowanie siły roboczej z przyszłościowymi umiejętnościami, rządy będą musiały radzić sobie ze stale rosnącym bezrobociem, nierównościami i przedsiębiorstwami o malejącej bazie konsumentów.
Więcej na ten temat tutaj.
7. Jak dbać o dobre samopoczucie pracowników? Narzędzia internetowe dają pracodawcom więcej możliwości niż kiedykolwiek wcześniej, aby docenić wysiłki pracowników – co z kolei może mieć pozytywny wpływ na morale. Wszędzie, dokąd zmierzamy, spotykamy się z automatyzacją. Świat zasobów ludzkich i zaangażowania pracowników nie różni się niczym w tej kwestii.
Więcej na ten temat tutaj.
8. Gdzie skutecznie szukać pracowników? Jeszcze niedawno najpopularniejszą metodą szukania pracowników było umieszczanie ogłoszeń na stronach internetowych. Obecnie pracodawcy oraz agencje HR coraz bardziej doceniają siłę, która drzemie w social mediach. Głównym powodem zmiany strategii są zasięgi poszczególnych kanałów oraz bardziej precyzyjne targetowanie, które nie tylko skraca czas rekrutacji, ale daje też większe szanse na znalezienie wyspecjalizowanego pracownika, posiadającego odpowiednie kwalifikacje dla danego stanowiska.
Więcej na ten temat tutaj.
9. Polski rynek pracy boryka się z niestabilnością zatrudnienia i niskimi płacami. Jednym z największych problemów polskiego rynku pracy jest w tej chwili bezrobocie. Stało się ono obecnie niższe niż w najgorszym okresie jaki pamiętamy, niestety wciąż jest to wielki i zróżnicowany regionalnie problem. Są miejsca, gdzie bezrobocie pozostaje stosunkowo wysokie, podkopując możliwości zarobkowania i godnego życia pojedynczych osób, jak i całych rodzin.
Więcej na ten temat tutaj.
10. Na co narzekają kandydaci w rekrutacjach? Ponad 80% kandydatów skarży się na brak widełek płacowych w ogłoszeniach pracodawców. W przypadku aż 76% z nich to wysokość pensji decyduje o tym, czy przyjmą, czy odrzucą ofertę pracy. Co jeszcze sprawia, że procesy rekrutacyjne są dalekie od idealnych? Ponad trzy czwarte osób szukających pracy przy podejmowaniu decyzji kieruje się wysokością wynagrodzenia. Najmniejsze znaczenie mają świadczenia pozapłacowe – zwraca na nie uwagę tylko ok 22% kandydatów.
Więcej na ten temat tutaj.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.
Komentarze