Czy “praca na całe życie” należy do przeszłości? Hello News 08.10.2019 r.
Pracujemy więcej i dłużej niż kiedykolwiek wcześniej, a zmiana ścieżki kariery staje się coraz bardziej powszechna. Badania wykazały, że prawie połowa (47%) pracowników jest niezadowolona z obecnej pracy, a aż czterech na dziesięciu chce całkowicie zmienić zawód. Zjawisko to nie dotyczy tylko ludzi młodych.
Badania wykazały, że osoby w wieku powyżej 55 lat są skłonne do zmiany ścieżki kariery – to dowód na to, że wiek przestał być barierą, jeśli chodzi o duży ruch zawodowy. Organizacje, które chcą motywować i zatrzymywać najlepszych pracowników, powinny promować kulturę ciągłego uczenia się, aby umożliwić ludziom odkrywanie ich talentów. Co zrobić, aby zmniejszyć rotację pracowników? Więcej dowiesz się w dzisiejszym wydaniu Hello News!
1. Rekrutacja i KPI – dane, które naprawdę mają znaczenie. Nowoczesne organizacje zdają sobie sprawę, że dane powinny znajdować się w centrum procesu decyzyjnego organizacji. W związku z tym oczekuje się, że dzisiejsi liderzy ds. pozyskiwania talentów będą mierzyć wyniki rekrutacji w swoich zespołach rekrutacyjnych, porównywać je z poziomami odniesienia i wprowadzać ulepszenia ilościowe. Co faktycznie oznaczają wskaźniki rekrutacji i kluczowe wskaźniki wydajności?
Więcej na ten temat tutaj.
2. Chcesz wdrożyć strategię lean? Radek Drzewiecki zaskakuje zdaniem “lean się nie wdraża, lean może się jedynie stać”. Brzmi intrygująco? Według autora, w tej wypowiedzi zawarto sedno, którego zrozumienie pozwoli, by transformacja w Twojej firmie odniosła sukces. Gdzie zaczyna się doskonalenie, a gdzie “przeszkadzanie” biznesowi?
Więcej na ten temat tutaj.
3. Niezbędnik HRowca – 3 projekty, które warto znać. Kalendarz wydarzeń świata HR jest bardzo bogaty. Konferencje, szkolenia, meetupy – często powielane są tematy lub schemat prowadzenia poszczególnych spotkań. Poznaj projekty, które w pewien sposób zmieniły spojrzenie autorki na budowę doświadczeń kandydatów i pracowników. Sprawdź, czy zachwycą też Ciebie!
Więcej na ten temat tutaj.
4. Case study KFC na HRcamp już 17 października! Jedno z największych konferencji HR-owych zbliża się wielkimi krokami. Na tegorocznym wydarzeniu usłyszymy 24 niebanalnych prelekcji. Nie zabraknie praktycznych porad, warsztatów oraz case study, czyli historii z życia wziętych od największych firm w Polsce. W artykule dowiesz się co skrywa prezentacja KFC – jak mądrze pozostawić inicjatywę w rękach pracowników i kogo nazywają swoimi bohaterami.
Więcej na ten temat tutaj.
5. Czy język angielski jest niezbędny w Twojej firmie? Język angielski powszechnie uważa się za język biznesu, nauki, technologii, czy dyplomacji. Krąży opinia, iż posługiwanie się nim w sposób biegły to prawdziwy must have – zarówno służbowo, jak i prywatnie. Jak ujednolicić nazewnictwo poziomu języka w CV? Jak weryfikować poziom języka obcego? Czy brak znajomości języka angielskiego naprawdę zaszkodzi Twojej organizacji?
Więcej na ten temat tutaj.
6. AI, Machine Learning i inne trendy w technologii HR. Trudno nadążyć za najnowszymi i największymi trendami w dziedzinie HR. Zespołom łatwo zostać przytłoczonym przez wszystkie zmiany technologiczne, do których wprowadzenia są zachęcane. Zamiast bać się wykorzystywania sztucznej inteligencji zostań mistrzem wykorzystywania jej. Poznaj 3 główne trendy i zobacz jak przyszłość czeka świat HR!
Więcej na ten temat tutaj.
7. 5 rzeczy, które powinieneś przemyśleć w CV. W tak szybko rozwijającej się erze, rynek pracy jest niezwykle konkurencyjny. Mogą istnieć setki kandydatów poszukujących tego samego stanowiska. Ważne, by wyróżniać się na tle innych, zachowując jednocześnie czysty, łatwy w obsłudze format. Poznaj 5 rzeczy w życiorysie, które należy ponownie rozważyć, aby zwiększyć szanse kandydata na zatrudnienie.
Więcej na ten temat tutaj.
8. Firmy rodzinne – przyjazne dla pracownika? Przedsiębiorstwa rodzinne słusznie kojarzą się z organizacjami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Członkowie rodziny są emocjonalnie związani z pracą i bardziej zależy na decyzjach podejmowanych w dłuższym horyzoncie czasowym. Dzięki temu pracownika także postrzegają długoterminowo. Czy nepotyzm i faworyzowanie kandydatów będących członkami rodziny to mit? Czym różni się praca w firmach rodzinnych oraz nierodzinnych i czy warto pracować w rodzinnym biznesie?
Więcej na ten temat tutaj.
9. Czy “praca na całe życie” należy do przeszłości? Employee experience. W sytuacji, gdy ludzie przechodzą na emeryturę później niż kiedykolwiek wcześniej, zmiana ścieżki w połowie kariery staje się coraz bardziej powszechna. Organizacje, które chcą motywować i zatrzymywać najlepszych pracowników, powinny promować kulturę ciągłego uczenia się, aby umożliwić ludziom odkrywanie ich talentów. Co jeszcze jest ważne? Jak budować komunikację, aby specjaliści zostali z nami na dłużej?
Więcej na ten temat tutaj.
10. Szukasz wartościowej lektury? Sprawdź najnowszą recenzję! Niedawno pojawiła się książka znanej i cenionej blogerki polskiego świata HR – “Candidate Experience. Jeszcze kandydat czy już klient”. Maja Gojtowska w przystępny sposób opisuje raporty, tłumaczy dane, przedstawia zagadnienia, które dobrze wprowadzają w temat nowicjuszy, a jednocześnie zaskakują już bardziej doświadczone osoby. Zaskoczy też Ciebie? Sprawdź recenzję!
Więcej na ten temat tutaj.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.
Komentarze