HR-owe śledztwo. Hello News 13.10.2020 r.
Pierwsze liście już spadają, robi się coraz chłodniej, a w dzisiejszym Hello Newsie przychodzimy z różnorodnymi artykułami. Polecamy teksty o tematyce płacowo-kadrowej czy analizy danych w HR. Nie zabraknie również pojęcia holokracji.
Miłej lektury!
1. HR-owe śledztwo
HR na szpilkach w najnowszej serii “HR Detektyw” przedstawia najświeższe informacje ze świata prawa pracy, wynagrodzeń i zasiłków. Jeśli chcecie się dowiedzieć, kogo dotyczy ochrona przed zwolnieniem, czy jak wygląda sprawa świadczeń za okres kwarantanny, to odpowiedni artykuł dla Was.
Więcej na ten temat tutaj.
2. Jak projektować teksty?
Niepewna sytuacja powoduje, że większość z nas przygotowuje listę książek do przeczytania w najbliższym czasie. Autorka tekstu na blogu Bee Different proponuje kilka pozycji wartych zapoznania. Jedną z nich jest książka pt. ”Sztuka projektowania tekstów. Jak tworzyć treści, które podbiją internet”. Znajdziecie tam 350 merytorycznych rad, ćwiczeń, podpowiedzi i wskazówek. Wraz z autorką zostaniecie przeprowadzeni przez podstawy pisania.
Więcej na ten temat tutaj.
3. Jak analizować HR-owe dane?
Analiza danych nie należy do najłatwiejszych zadań. Jak analizować dane w HR? Na to pytanie odpowiada autor publikacji na blogu Great Digital. Z tekstu dowiecie się, jak przygotować raport z analizy danych HR oraz jaka jest ścieżka HR-owego analityka.
Więcej na ten temat tutaj.
4. LinkedInowe łowy
Aktualnie LinkedIn to najbardziej popularny portal, jeśli chodzi o komunikację ekspertów. To również najbardziej popularne narzędzie pracy prawie każdego rekrutera. Direct search na LinkedInie to bardzo częsty sposób pozyskiwania kandydatów. Jednak jak robić to dobrze? Na to pytanie odpowiada Maja Gojtowska w swoim artykule.
Więcej na ten temat tutaj.
5. Holokracja – co to właściwie jest?
Holokracja to wydobycie maksimum twórczego potencjału i innowacyjności poprzez autonomię, zwinne podejście i wspólne spójne podejście w organizacji. Tu nie ma określonych stanowisk, są role, które sam definiujesz. Czy holokracja w ogóle istnieje w praktyce? A może to tylko jedno z kolejnych fancy terminów w branży.
Więcej na ten temat tutaj.
Zestawienie przygotowała Karina Szóstakowska.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.
Komentarze