Dobra organizacja sposobem na brak nadgodzin! Hello News 21.01.2020 r.

Dobra organizacja sposobem na brak nadgodzin! Hello News 21.01.2020 r.

Większość z nas coraz częściej spędza czas w biurze poza wyznaczonymi godzinami pracy. Jedną z przyczyn jest nadmiar obowiązków oraz presja – czasu i przełożonych. Jednak bardzo często wina leży po naszej stronie i jest wynikiem złej organizacji pracy. Aby być w stanie wykonać powierzone nam zadania w ciągu 8 godzin, musimy podchodzić do nich zadaniowo i w pełni skoncentrować się na tym, co aktualnie wykonujemy. Istotne jest również dobre nastawienie i znalezienie sensu wykonywanej na co dzień pracy. M.in. o tym w dzisiejszym Hello News! 

 

1. Kariera w 2020 roku.
Wiele osób wraz z przyjściem nowego roku planuje zmianę pracy lub rozwój kariery. Przede wszystkim musimy zastanowić się i ustalić jaka firma nas interesuje oraz na jakim stanowisku widzimy siebie w ciągu kilku najbliższych lat. Jak dotrzeć do wyznaczonego przez nas celu? Poznaj kilka wskazówek, które pomogą go osiągnąć!

Więcej na ten temat tutaj.

 

2. Podwyżka? Nie w tym roku.
Ostatnio wielu pracodawców podkreśla, że mają duży problem ze znalezieniem odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Co za tym idzie, aż połowa z nich twierdzi, że jest to dla nich bardzo silna bariera w rozwoju firmy. Czy właśnie z tego powodu pracodawcy zamierzają zredukować podwyżki płac w 2020 roku?

Więcej na ten temat tutaj.

 

3. Integracja pracowników.
Team building to działania mające na celu zintegrowanie zespołu, zbudowanie więzi społecznych, a co za tym idzie – poprawę efektywności zespołu w pracy. Aby działania, które są najczęściej prowadzone przez zespół HR powinny być wspierane przez wszystkich pracowników w firmie. Jak odpowiednio zintegrować zespół?

Więcej na ten temat tutaj.

 

4. Zorganizuj czas pracy – unikaj nadgodzin!
Zarządzanie czasem pracy wcale nie należy do najłatwiejszych. Często zła organizacja prowadzi do wielu nadprogramowych godzin pracy. Aby zmieścić się w standardowym ośmiogodzinnym dniu pracy należy podchodzić zadaniowo do zaplanowanych działań i znaleźć sens wykonywanej pracy.

Więcej na ten temat tutaj.

 

5. Nie dałeś pracownikowi podwyżki?
Wysokość wynagrodzenia i możliwość rozwoju zawodowego to dwa najważniejsze czynniki motywujące do pozostania w obecnej pracy wielu osób. Jak podaje hrnews.pl, aż 61% pracowników, którym nie podniesiono w ubiegłym roku wynagrodzenia, już dziś aktywnie szuka nowej pracy. 

Więcej na ten temat tutaj.

 

6. Zdrowe odżywianie w miejscu pracy.
Odżywianie ma większy wpływ, niż można by sądzić, na wydajność pracowników. Tak zwane “Junk Food” może sprawić, że będziemy m.in ospali. Jeśli zamienimy je na zdrowsze alternatywy mamy szansę zwiększyć nasz poziom energii i stać się bardziej kreatywni. Zobacz jak zachęcić pracowników do zdrowszego odżywiania w miejscu pracy! 

Więcej na ten temat tutaj.

 

7. Jak zatrzymać pracowników w miejscu pracy?
Dzisiejsi pracodawcy mają trudności z utrzymaniem pracowników w firmie. Jedną z przyczyn jest globalizacja i wzrost sztucznej inteligencji. Nowa generacja konsumentów pragnie bardziej osobistych, intuicyjnych doświadczeń z marką, a to zmusza firmy do przemyśleń na temat ich podejścia do zarządzania zasobami ludzkimi i nad sposobem ich pozyskiwania. 

Więcej na ten temat tutaj

 

8. Boty w HR.
Pomału ludzie zaczynają wdrażać boty w różnego rodzaju branżach. Zauważalne jest coraz większe zainteresowanie branżą HR. Dostawcy botów przekonują, że w działach HR potrzebne się dobre rozwiązania informatyczne, aby ułatwić codzienną realizację zadań. Jak boty mogą ułatwić życie HR i na co się przydadzą?

Więcej na ten temat tutaj.

 

9. Osoby niepełnosprawne w pracy.
W Polsce tysiące przedsiębiorstw w ramach misji społecznej zatrudniają osoby mające trudności na rynku pracy, w tym osoby z niepełnosprawnościami. Rząd, podnosząc najniższe wynagrodzenie w 2020 roku, nie wziął pod uwagę takich osób, tym samym zmniejszając ich realne możliwości na rynku pracy. 

Więcej na ten temat tutaj.

 

10. Dobre samopoczucie w pracy.
W wielu inicjatywach dotyczących kwestii zdrowia psychicznego w miejscu pracy ignoruje się podstawową przyczynę tych problemów – kulturę pracy. Wszyscy znamy statystyki dotyczące zdrowia psychicznego i jego wpływu na organizację i choć istnieje wiele konkretnych rzeczy, które można zrobić, to zasadnicza poprawa powinna zaczynać się właśnie od kultury.

Więcej na ten temat tutaj. 

 

Autorką tekstu jest Karolina Frącek. Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Reklama pracy dla kierowcy

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze