Docenianie w pracy ma moc! Hello News 15.04.2019 r.

Docenianie w pracy ma moc! Hello News 15.04.2019 r.

Dlaczego HR powinien dbać o budowanie poczucia przynależności wśród pracowników? Jak rekrutować i zatrudniać najlepszych? Na te oraz wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w polecanych przez nas artykułach. Czas na prasówkę ze świata HR!

1. W poszukiwaniu ukrytych talentów u pracowników. W organizacji często pojawiają się potrzeby związane z realizacją nietypowych projektów, do których bardzo trudno jest zatrudnić kompetentną osobę z zewnątrz – najlepiej sprawdziłaby się osoba już znająca firmę i jej potrzeby. Jak znaleźć takiego pracownika do zadań specjalnych?

Więcej na ten temat tutaj.

2. 5 pytań, które warto zadać, kiedy rozpoczynamy nową pracę. W ciągu pierwszych kilku miesięcy w nowej pracy bardzo ważne jest nasze podejście i zachowanie. Te dwa pozornie oczywiste aspekty mają duży wpływ na nasz sukces lub porażkę. Zbudowanie pozytywnego wizerunku już na samym początku będzie nam pomagać przez cały okres zatrudnienia.

Więcej na ten temat tutaj.

3. Dlaczego HR powinien dbać o budowanie poczucia przynależności wśród pracowników? Poczucie przynależności u pracownika jest wspierane przez wiele filarów takich jak: budynek, w którym pracuje, droga przebywana przez niego każdego dnia do pracy, logo na notatniku, ludzie z którymi pracuje i buduje relacje poznając ich coraz lepiej. Dlaczego to takie ważne?

Więcej na ten temat tutaj.

4. Jak przekierować swoją karierę po zwolnieniu? W dzisiejszej gospodarce utrata pracy stała się codziennością. Zaczynając od osób tracących całe swoje firmy z powodu bankructwa, do utraty pracy z powodu redukcji etatów, fuzji czy innych rodzajów reorganizacji. Setki tysięcy organizacji, począwszy od małych przedsiębiorstw do dużych firm, składają co roku wniosek o ogłoszenie upadłości!

Więcej na ten temat tutaj.

5. Praktyki studenckie w świecie IT – jak rekrutować i zatrudniać najlepszych? W dzisiejszych czasach samo wykształcenie to nadal o wiele za mało, by wyróżnić się na rynku pracy. Z tego względu studenci kierunków informatycznych wybierają praktyki, dzięki którym faktycznie zwiększą swoje kwalifikacje i zdobędą potrzebne im doświadczenie projektowe.

Więcej na ten temat tutaj.

6. Twoja firma potrzebuje zwinnych liderów do rozwoju! Na rynku największe sukcesy odnoszą nowe firmy i startupy, które wnoszą nowe pomysły i płynność cyfrową do swojej organizacji. Konserwatywne duże firmy, które nie przyjmą nowych rozwiązań, nadal przegrywają z bardziej zwinnymi konkurentami.

Więcej na ten temat tutaj.

7. Jak stać się lean? Aż 24% problemów frustrujących polskich pracowników jest zgłaszanych po godzinach pracy oraz w weekendy. Taki wynik może wydać się zaskakujący, jednak dowodzi, że pracownikom zależy na tym, aby firmy, w których spędzają czas stawały się lepszym miejscem pracy dla nich i miały lepszą pozycję na rynku. Większości z nas wydaje się, że skutecznie doskonalić firmę można jedynie przez kosztowne projekty i złożone wdrożenia. Czy to prawda?

Więcej na ten temat tutaj.

8. 10 najlepszych zasobów dla rekrutów. W ciągu ostatnich pięciu lat branża rekrutacyjna przeżyła ekscytujący renesans. Zawód ten został bezpośrednio dotknięty zarówno ruchami kulturowymi (jak #metoo), jak i postępem technologicznym (jak AI i trendy w mediach społecznościowych). Jak za tym nadążyć? Na szczęście jest mnóstwo podcastów rekrutacyjnych, blogów, biuletynów, społeczności internetowych, które dotrzymują kroku rozwojowi tej branży.

Więcej na ten temat tutaj.

9. Czas na zasadniczą zmianę kulturową! Wyniki w zakresie zróżnicowania wynagrodzenia ze względu na płeć są rozczarowujące. Nierówne wynagradzanie kobiet i mężczyzn za tę samą pracę jest naganne. Ale nie chodzi tu tylko o odpowiedzialność prawną czy moralną. Traktowanie i nagradzanie ludzi w równym stopniu ma wpływ na rozwój biznesu.

Więcej na ten temat tutaj.

10. Docenianie w pracy ma moc! Takie przekonanie towarzyszyło wszystkim uczestnikom tegorocznej konferencji Fun at Work Summit 2019! Już po raz drugi odbyło się w wydarzenie, w czasie którego śledzone były trendy i wyniki badań, a przede wszystkim dobre praktyki wdrażane w organizacjach. Można było przekonać się, że docenianie nie musi wcale wiązać się z gratyfikacją finansową!

Więcej na ten temat tutaj.


Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze