Ile zarabia graphic designer na etacie?

Ile zarabia graphic designer na etacie?

Graphic designer to osoba, która odpowiada za tworzenie kreatywnych materiałów graficznych. Może pracować w oddzielnym, graficznym dziale, czy też w np. dziale marketingu.

Czym się zajmuje graphic designer?

Do zadań graphic designera należy atrakcyjne zaprezentowanie usług czy też produktów za pomocą grafiki. Często ściśle współpracuje z redaktorami, którzy dostarczają mu treści mające znaleźć się na wykonanych przez niego pracach.

Graphic designer może tworzyć takie materiały jak m.in. logo, gazetki promocyjne, magazyny, katalogi, grafiki promocyjne, grafiki na social media, prezentacje dla klientów, zdjęcia główne do artykułów online, infografiki.

Jest to osoba, którą powinna wyróżniać kreatywność oraz zmysł estetyczny. Wiele osób postanawia zostać graphic designerem bez studiów kierunkowych, ponieważ jedną z najważniejszych rzeczy w tym zawodzie jest również praktyka oraz chęci do szukania inspiracji, wyczucie trendów. Oczywiście ważne są też umiejętności techniczne, tzn. obsługa programów graficznych, czego po prostu trzeba się nauczyć.
Innymi wysoko cenionymi cechami graphic designera są opanowanie, cierpliwość, a także dobra organizacji pracy.

Graphic designer zarobki

Jak wiadomo, szczególnie teraz nacisk kładziemy na komunikację wizualną, dlatego też niezwykle ważna jest praca graphic designera. Niektóre firmy decydują się na jego zatrudnienie na stałe, a inne zlecają swoje prace do osób z zewnątrz. Tutaj też dochodzimy do sedna – część graphic designerów to freelancerzy, część łączy pracę na etacie z tworzeniem grafik na zlecenia, a jeszcze inna część wybiera wyłącznie pracę na etacie.

Trudno określić, ile może zarabiać graphic designer freelancer, ponieważ wiele zależy też od tego, jakie typy grafik wykonuje oraz ile ich decyduje się zrobić.

Dużo łatwiej określić, ile zarabia graphic designer na etacie. Na podstawie analizy ogłoszeń z kategorii „Design” na RocketJobs.pl, w których były podane widełki płacowe można wywnioskować, że osoba rozpoczynająca swoją karierę jako grafik może liczyć na zarobki w granicach 4-6 tys. brutto. Z kolei osoba mająca co najmniej 2-3 lata doświadczenia może już liczyć na pensję rzędu 8-12,5 tys. zł.


Źródło zdjęcia głównego: Unsplash@Per Lööv

 

Starszy redaktor projektĂłw specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze