Jak zapobiec zawodowemu wypaleniu? Zadbaj o siebie i swój zespół! Hello News 14.01.2020 r.

Jak zapobiec zawodowemu wypaleniu? Zadbaj o siebie i swój zespół! Hello News 14.01.2020 r.

W świecie, w którym dwie trzecie pracowników zmaga się z wypaleniem i przytłoczeniem, pomoc osobom w Twojej organizacji w poprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym jest konieczna. W 2019 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oficjalnie uznała wypalenie jako chorobę psychiczną wynikającą z „chronicznego stresu pracowniczego”, a niezliczone nagłówki ujawniły jego toksyczny wpływ na ludzi, kulturę i wynik końcowy. 

Wszystko to może postawić liderów w niepewnej sytuacji: Z jednej strony, chcesz zachęcić swój zespół do rozłączania się w miarę potrzeb i dbania o siebie. Ale z drugiej strony, praca musi być wykonana. Na szczęście oczywiste jest, że dobre samopoczucie i wydajność nie wykluczają się – wręcz przeciwnie. Jak menedżerowie mogą zapobiegać wypaleniu w swoich zespołach, poprawiając jednocześnie ogólną wydajność? Dowiesz się w dzisiejszym wydaniu Hello News!

1. Poznaj 5 trendów, których nie unikniesz w 2020 roku. Rynek pracy niewątpliwie musi być bardzo elastyczny, jednak nadążać za szybko zmieniającym się otoczeniem nie jest łatwo. Trudno przewidzieć jakie kierunki, czy narzędzia będą dominowały w kolejnych miesiącach. Niemniej, pewne trendy odznaczają się stałym przyrostem popularności. Które z nich będą królować w nadchodzącym roku? Koniecznie sprawdź, co nie może Cię ominąć!

Więcej na ten temat tutaj.

2. Już za 10 dni rusza Kongres Różnorodności! To już szósta edycja tego wydarzenia. Tym razem odbędzie się 23 stycznia 2020 roku w Międzynarodowym Centrum Kultury Nowy Teatr w Warszawie. Co roku wydarzenie gromadzi szerokie grono ekspertów i praktyków. Jego uczestnikami są m. in. menedżerowie i pracownicy działów HR, czy menedżerowie CSR. Na tegorocznym wydarzeniu, tematem przewodnim będą kwestie związane z budowaniem kapitału społecznego. Dowiedz się, kto poprowadzi prelekcje!

Więcej na ten temat tutaj.

3. Jak bardzo pracownicy w Polsce są zadowoleni ze swojej pracy? Duża rotacja pracowników napędza konieczność poszukiwań nowych specjalistów w danej branży. Niezmiennie wielkim utrudnieniem jest utrzymujący się na rekordowo niskim poziomie wskaźnik stopy bezrobocia. Przed rekruterami wielkie wyzwania – poszukiwanie nowych talentów oraz zatrzymaniu dotychczasowych pracowników. Co zatrzyma najlepszych pracowników? Jak zmniejszyć lukę kompetencyjną w organizacji?

Więcej na ten temat tutaj.

4. Dane – jak mówić o nich w sposób interesujący? Z pewnością tej informacji nie zabraknie na wydarzeniu HR Data Forum 2020, które odbędzie się już 16 stycznia tego roku. Działy personalne coraz mocniej opierają się na danych, a sama intuicja nie wystarcza. Jednak w jaki sposób zbierać twarde dane dotyczące… kwestii miękkich? O tym i wielu innych tematach opowiedzą znakomici eksperci.

Więcej na ten temat tutaj.

5. Jak przekwalifikować swój zespół? Poznaj 3 wskazówki. Miliardowe programy przekwalifikowania zawodowego i korporacyjne kolegia na miejscu stały się rzeczywistością. W badaniu przeprowadzonym przez firmę McKinsey 62% menedżerów stwierdziło, że będą musieli przekwalifikować lub zastąpić ponad jedną czwartą swoich pracowników przed 2023 rokiem. W jaki sposób skutecznie dostosowywać zespół do nadchodzących zmian?

Więcej na ten temat tutaj.

6. Jaka jest niezawodna strategia udanych rekrutacji? Strategia rekrutacji potrzebuje trzech kluczowych elementów: stałych pracowników zatrudnionych na pełny etat, stałych pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin oraz pracowników tymczasowych. W dzisiejszych czasach powstał jednak jeszcze jeden składnik – boty. Jednak jaka praca może być przypisana do botów i jaka dzisiaj powinna wyglądać rola botów?

Więcej na ten temat tutaj.

7. Jak zapobiec zawodowemu wypaleniu? W poprzednim roku WHO oficjalnie uznała wypalenie jako chorobę psychiczną wynikającą z „chronicznego stresu pracowniczego”. Może postawić to managerów oraz liderów zespołów w niepewnej sytuacji. W jaki sposób prowadzić swoje działania, aby zespół z jednej strony “dowoził” wyniki, a z drugiej stworzyć środowisko przyjazne i bezpieczne dla pracowników, dzięki czemu uniknąć można wypalenia zawodowego?

Więcej na ten temat tutaj.

8. Tech talent – 7 wskazówek, dzięki którym zdobędziesz pożądaną osobę. Każdy jest w stanie zamieścić ogłoszenie o pracy, przeszukiwać życiorysy i przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne, ale samo robienie tych rzeczy nie musi oznaczać uzyskania spójnych i udanych wyników. Często towarzyszyć może uczucie frustracji, gdy rekrutacja danego specjalisty trwa kolejny miesiąc. Odkryj najlepsze praktyki w zakresie przyciągania najwyższej jakości kandydatów technicznych za każdym razem.

Więcej na ten temat tutaj.

9. Liczne zmiany w prawie pracy – poznaj 10 najważniejszych. Trudno nadążyć nad często zmieniającymi się aspektami w prawie pracy – zarówno z perspektywy pracownika, jak i pracodawcy. Zmiany w poprzednim roku przełożyły się na nowe obowiązki leżące po stronie osób dających pracę. Oprócz osób zatrudnionych, modyfikacje w Kodeksie Pracy oraz Postępowania Cywilnego, wprowadziły istotne ułatwienia także dla byłych pracowników. Jakie dokładnie regulacje oraz zmiany zaszły? 

Więcej na ten temat tutaj.

10. Dlaczego jako pracownik HR powinieneś stawiać swoje dobre na pierwszym miejscu? Kiedy pracujesz w dziale kadr, oczekuje się, że będziesz chodził i mówił o wszystkim, czego Twój dział potrzebuje, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz firmy. Jako profesjonalista w dziedzinie HR, kierowanie inicjatywą na rzecz dobrego samopoczucia w firmie to coś więcej niż tylko realizacja strategii, wdrożenie, komunikacja i działania następcze. Jeszcze ważniejsza jest odpowiedzialność za dawanie dobrego przykładu, przyjmowanie tego, co się zaleca, a przede wszystkim stawianie dobrego samopoczucia na pierwszym miejscu. 

Więcej na ten temat tutaj.

 

Autorką artykułu jest Julia Smulska.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze