Kondycja polskich managerów. Hello News 22.04.2019 r.

Kondycja polskich managerów. Hello News 22.04.2019 r.

Znów przyszła pora, aby sprawdzić co słychać w świecie HR! Czym dokładnie jest Silver Tsunami? Jak ciężko jest uszyć benefity na miarę? Jak dużo waży dobry manager? Czy samokrytyka koreluje z chęcią rozwoju wśród pracowników? Na te i kilka innych frapujących pytań znajdziecie odpowiedź w proponowanych przez nas artykułach! Zapraszamy na Hello News.

1. Dobrzy managerowie to dobro na wagę złota! Choć w centrum zainteresowania pracodawców nadal pozostaje ich wiedza, doświadczenie oraz poszerzanie kompetencji, to coraz częściej zwraca się uwagę również na troskę o ich zdrowie fizyczne i psychiczne. W jakiej kondycji są polscy managerowie i co mogą zrobić firmy, by wspierać ich i troszczyć się o ich kondycję fizyczną i psychiczną?

Więcej na ten temat tutaj.

2. Benefity szyte na miarę jako sposób na zatrzymanie w firmie talentów! Nationale-Nederlanden w swoim raporcie „Sektor MŚP w obliczu rotacji pracowników” podaje, że pracodawcy coraz częściej dostrzegają wartość i rolę benefitów pozapłacowych. Najważniejsze są: prywatna opieka medyczna, elastyczny czas pracy, zapewnienie szkoleń oraz grupowego ubezpieczenia na życie. Coraz częściej to jednak za mało, by wzbudzić entuzjazm potencjalnych pracowników i zatrzymać na dłużej już zatrudnionych.

Więcej na ten temat tutaj.

3. Podnoszenie wynagrodzeń jest działaniem właściwym i koniecznym! Ubodzy pracownicy to narastający problem, który jest coraz bardziej zawstydzający dla korporacyjnej elity. Liderzy biznesowi, którzy są moralnie skłonni do właściwego postępowania, powinni i mogą odegrać większą rolę w rozwiązaniu tego problemu poprzez podniesienie płac do poziomu, w którym zarobki ich pracowników pokrywają koszty ich utrzymania.

Więcej na ten temat tutaj.

4. Silver tsunami! Czyli pracownicy 55+ na polskim rynku pracy. Tylko 34% osób między 50 a 64 rokiem życia pozostaje aktywnych zawodowo. Pod względem zatrudniania starszych pracowników, Polska plasuje się na jednym z ostatnich miejsc wśród badanych krajów europejskich. Liczba ta jednak z roku na rok staje się coraz większa! Pojawia się więc pytanie: jak w pełni wykorzystać zawodowy potencjał dojrzałych pracowników?

Więcej na ten temat tutaj.

5. Wielkanocna motywacja! W ciągu roku pracodawcy mają wiele okazji sprzyjających docenianiu pracowników, zarówno tych prywatnych, do których należą np. urodziny, ale też i służbowych, takich jak jubileusze czy awanse zawodowe. Jednak wciąż do najbardziej popularnych sytuacji należą święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Jak motywować pracowników jednocześnie ich nagradzając?

Więcej na ten temat tutaj.

6. Studenci jako świeża siła na rynku pracy. Według raportu Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu „Student w pracy 2019” nawet 82% studentów pracuje. 20% potrafi zarobić ponad 4 tys. złotych. Pracują dużo i chętnie. Większość ma za sobą staż lub praktykę. Ich oczekiwania związane z przyszłą płacą nie odbiegają daleko od średniej krajowej. Warto też zaznaczyć, że większość, bo aż 75% badanych deklarowało studia w trybie dziennym.

Więcej na ten temat tutaj.

7. Jak praca w biurze zagraża zdrowiu? W cyfrowym świecie, w którym żyjemy, spędzamy ogrom czasu pracując na komputerach i urządzeniach mobilnych. Ekrany to nie tylko część naszego życia zawodowego, to również droga komunikacji z większością osób w trakcie dnia pracy. Nie jest to dla nas naturalne, dlatego musimy dbać o siebie, aby uniknąć problemów zdrowotnych.

Więcej na ten temat tutaj.

8. Zależy Ci na dobrej pracy? Stań się quantem! Za sprawą Senatu obecny rok upływa w cieniu matematyki – przedmiotu przez jednych znienawidzonego, a przez drugich uwielbianego. Jak pokazuje doświadczenie rekruterów nauka tego przedmiotu stanowi przepustkę do prawdziwego świata biznesu i pozwala bez problemu znaleźć ciekawą i dobrze płatną pracę.

Więcej na ten temat tutaj.

9. Jeden sposób na zmniejszenie dyskryminacji ze względu na płeć przy ocenach wydajności! Możemy kochać je lub nienawidzić, ale jedno jest pewne – oceny wydajności są podstawą nowoczesnego miejsca pracy. Oceny ilościowe od dawna są przedstawiane jako bezstronne narzędzia do mierzenia jakości pracowników i zapewniania uczciwości w decyzjach dotyczących awansów i wynagrodzeń.

Więcej na ten temat tutaj.

10. Polscy pracownicy krytycznie wypowiadają się o własnych kompetencjach zawodowych! Dogadają się wszędzie i z każdym, ale niestety w 85% tylko po polsku, bo ze znajomością języków obcych jest o wiele gorzej! Do tego obawiają się możliwością zastąpienia przez maszyny Polscy pracownicy poddali się krytycznej ocenie i wskazali obszary, w których czują się najsłabsi. Muszą rozwijać swoje umiejętności, aby utrzymać pozycję na rynku pracy.

Więcej na ten temat tutaj.


Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze