Mowa srebrem, milczenie złotem. HRakterna Prasówka 1.04.2019 r.

Mowa srebrem, milczenie złotem. HRakterna Prasówka 1.04.2019 r.

Do właściwego rozwoju potrzebujemy ciszy — taki wniosek płynie z raportu, który powstał na podstawie badań naukowców z Neuroscience Research Australia (NeuRA) i Uniwersytetu Nowej Południowej Walii. Znaczy to tyle, że przy projektowaniu przestrzeni biurowej powinniśmy sporo uwagi poświęcić właśnie na to, by panowała w niej cisza, bo to ona pomaga w pracy. Więcej na ten temat dowiecie się z jednego z polecanych przez nas artykułów. Zobaczcie, co jeszcze dla Was przygotowaliśmy!

1. Jak dbać o kondycję zdrowotną pracowników? Według raportu ekspertów Well.hr. opieka medyczna jest najbardziej pożądanym przez pracowników świadczeniem dodatkowym. Niestety nie przyciąga ona kandydatów na tyle skutecznie, aby zatrzymać ich jako pracowników. Nowym trendem staje się inwestowanie w profilaktykę zdrowotną, a także w rozbudowane programy wellbeing.

Więcej na ten temat tutaj.

2. Ogłoszenie IT — jak napisałby je programista? Jak powinna wyglądać oferta, by przyciągać uwagę odpowiedniego kandydata? Doświadczeni programiści mają trudności w wyselekcjonowaniu wartościowych ofert spośród nic niemówiących ogłoszeń. Kandydaci z tej branży niezwykle cenią sobie swój czas i nie lubią marnować go na czytanie długich i mało konkretnych ofert. Co więcej, pozbawione rzetelnych informacji ogłoszenia zniechęcają specjalistów, którzy w rzeczywistości mogliby sprawdzić się w danej pracy.

Więcej na ten temat tutaj.

3. Jak przedstawiają się świadczenia dodatkowe w oczach pracowników? Według raportu wydanego przez firmę Sedlak & Sedlak. W 2018 roku 71% ankietowanych zadeklarowało, że ich firma umożliwia im korzystanie ze świadczeń dodatkowych. Korzysta z nich aż 90% pracowników. Co wpływa na popularność przyznawania świadczeń? Jakie benefity cieszą się największą popularnością? Z jakimi kosztami wiążą się takie rozwiązania?

Więcej na ten temat tutaj.

4. Które „rozpraszacze” skutecznie odciągają nas od pracy? Komunikatory typu Messenger, WhatsApp czy Skype najskuteczniej odciągają nas od pracy – tak wskazało aż 82 proc. ankietowanych w sondażu przeprowadzonym przez firmę HR Global Group. Nawet 12 % pracowników pozwala sobie w pracy na oglądanie filmów czy seriali. Co ciekawe – dla porównania – rozmowy „face to face” ze współpracownikami rozprasza jedynie 27 proc. z nas.

Więcej na ten temat tutaj.

5. Mowa jest srebrem, a milczenie złotem — mówi stare polskie przysłowie, a nauka zdaje się je potwierdzać! Najnowsze badania nie pozostawiają złudzeń. Zbyt duża ilość bodźców negatywnie wpływa na mózg człowieka. Do właściwego rozwoju potrzebujemy ciszy. Dzięki niej możemy lepiej przyswajać informacje. Brak stymulacji to czas, w którym mózg ma szansę uczyć się ze swojego otoczenia — do takich wniosków doszli naukowcy z Neuroscience Research Australia (NeuRA) i Uniwersytetu Nowej Południowej Walii.

Więcej na ten temat tutaj.

6. Tylko nielicznym kobietom udaje się wejść do zarządów! Hays Poland przeprowadziło badanie „Kobiety na rynku pracy – równe szanse i elastyczność”. Wykazało ono, że aż 84 proc. najwyższych stanowisk w firmach zajmują mężczyźni. Wśród firm z branży finansowo-księgowej odsetek kobiet w zarządach wynosi jedynie 18 proc.

Więcej na ten temat tutaj.

7. Jak zabijać kreatywność w zespole? Co blokuje twórcze myślenie? Dobrze znane wzorce postępowania bywają oszczędnością czasu. Z drugiej zaś strony uniemożliwiają oderwanie się od starego, nie zawsze korzystnego wariantu postępowania jednocześnie blokując nowe pomysły mogące udoskonalić wcześniejszy sposób myślenia!

Więcej na ten temat tutaj.

8. Jak wzbogacić zespół o odpowiednich pracowników? Zgrany team i jego wzajemnie uzupełniające się profesjonalne kompetencje to marzenie wielu pracodawców! Niestety bardzo często wyłonienie najlepszego kandydata podczas rekrutacji okazuje się niewystarczające. Jak zadbać o to, by nowy pracownik stał się pasującym elementem istniejącej już organizacji?

Więcej na ten temat tutaj.

9. Elastyczne formy pracy stają się coraz bardziej popularne! Współcześni pracownicy szczególnie wysoko cenią sobie work-life balance — nierzadko nawet bardziej niż wynagrodzenie. Choć większość pracowników docenia możliwość elastycznego planowania pracy i związane z tym korzyści, trend ten pojawił się dopiero, gdy na rynek pracy wkroczyło tzw. pokolenie Y (millenialsi).

Więcej na ten temat tutaj.

10. E-dokumentacja pracownicza podnosi komfort i jakość pracy w działach kadr! Przedsiębiorcy dokonują wyboru pomiędzy prowadzeniem akt pracowniczych w formie papierowej lub elektronicznej. Na początku 2019 roku dokumentacja pracownicza prowadzona w formie elektronicznej stała się równoważna z dokumentacją w wersji papierowej. E-teczki znacząco skracają czas wyszukiwania dokumentów, a pracownicy kadr mają do nich łatwiejszy dostęp.

Więcej na ten temat tutaj.


Zdjęcie główne artykułu pochodzi z pexels.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Reklama pracy dla kierowcy

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze