Minimalizuj wpływ stresu wśród pracowników – poznaj skuteczne metody. Hello News 2.09.2019 r.

Minimalizuj wpływ stresu wśród pracowników - poznaj skuteczne metody. Hello News 2.09.2019 r.

Stres dotyka nas wszystkich, ale są sposoby, dzięki którym zespoły HR mogą zminimalizować jego szkodliwy wpływ. Tylko w 2014 roku w Wielkiej Brytanii zatrudnieni stracili 11,3 tysiąca dni pracy z powodu stresu, lęku i depresji. Ma to oczywiście ogromny wpływ zarówno na poszczególnych pracowników, jak i cały zespół – co może wywołać „efekt domina” problemów w organizacji. Nie możemy wyeliminować stresu z codziennego życia, lecz możemy je skutecznie ograniczyć. Jak zadbać o dobre samopoczucie w miejscu pracy? Dowiesz się w najnowszym wydaniu HelloNews! 

1. Jesteś managerem IT? Sprawdź czy na pewno wiesz jak walczyć z atakami cybernetycznymi. Najczęstszą przyczyną ataków ze strony cyberprzestępców jest po prostu brak aktualnej wiedzy na temat bezpieczeństwa. Duży problem odgrywa także ograniczony budżet. Menedżerowie IT często mają trudności ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników lub nie dysponują odpowiednim systemem bezpieczeństwa, który pozwoliłby im szybko i skutecznie reagować na ataki. Jak temu zapobiec? Co pozwoli na rozwiązanie problemu nie rujnując przy tym budżetu?

Więcej na ten temat tutaj.

2. Zacznij od dlaczego – transformacja strategiczna! Rewolucja zmian w każdej organizacji  najczęściej nie przychodzi zbyt łatwo. Od wszystkich w firmie wymaga się zaangażowania, entuzjazmu i wiary w powodzenie przedsięwzięcia. Ważne jest poczucie wspólnoty celów i przekonań – dlaczego pragniemy zmian? Jak więc zacząć od “dlaczego”? Jak zainspirować ludzi do działania? Poznaj cztery praktycznie aspekty refleksji strategicznej.

Więcej na ten temat tutaj.

3. Ogranicz stres pracowników. Specjaliści ds. zasobów ludzkich pełnią wiele ról w organizacji. Kształtują procesy rekrutacyjne, podejmują kluczowe decyzje i – być może przede wszystkim – chronią dobro swoich pracowników. Kultura organizacyjna wpływa na współpracę całego zespołu, a to z kolei na efektywność i wyniki firmy. W jaki sposób zadbać o dobre samopoczucie w pracy?

Więcej na ten temat tutaj.

4. Składki dla przedsiębiorców – czy będzie trzeba więcej płacić? W Polsce większość firm to samozatrudnieni, dla których składki na ZUS są dużym obciążeniem. Nie są one zależne od tego, ile uda się zarobić w danym miesiącu, lecz od zadeklarowanej kwoty. Przepisy przewidują, że kwota ta nie może być niższa niż 60 procent średniego wynagrodzenia. Czy w nowych przepisach przewidziane są jakieś ulgi? Ile dokładnie będzie wynosiła nowa składka?

Więcej na ten temat tutaj.

5. Rusza kolejna edycja L&D Meetup #Experience – już 10 października 2019 roku. Tegoroczne wydarzenie poświęcone będzie Employee Experience – jednemu z najistotniejszych trendów i obszarów działania w HR oraz “learning experience”, który jest topowym trendem w branży L&D. Wiedzą podzielą się najwięksi eksperci z tych dziedzin. Konferencję otworzą trzy keynote’y: Donalda H Taylora, Bena Whittera oraz Marcina Truskawy. Jeśli jesteś dyrektorem lub managerem poruszającym się w tym obszarze i cały czas pragniesz szukać inspiracji, nie może Cię zabraknąć.

Więcej na ten temat tutaj.

6. Komu formalnie przysługuje urlop wypoczynkowy? Urlop w praktyce często rozbija się na krótsze okresy. Eksperci jednak radzą, aby skumulować te dni w dłuższy, nieprzerwany odpoczynek. Podczas pierwszych siedmiu dni organizm dopiero przestawia się na tryb urlopowy, a dopiero drugi tydzień jest rzeczywistym czasem regeneracji i odpoczynku. Każdy pracownik w oparciu umowę o pracę ma prawo do płatnego urlopu wypoczynkowego. Jednak czas ten różni się w zależności od typu etatu. Czy liczy się też staż pracy? Kiedy pracodawca może odwołać pracownika z urlopu? Co zrobić z niewykorzystanym czasem na wypoczynek? Kiedy rozpoczyna się okres przedawnienia?

Więcej na ten temat tutaj.

7. Pracodawcy nie chcą ewidencjonować czasu pracy? Państwowa Inspekcja Pracy wskazuje, iż pracodawcy dopuszczają się szeregu naruszeń związanych z przepisami dotyczącymi czasu pracy i wypłaty świadczeń. Nieewidencjonowanie pracy może wiązać się z próbą uniknięcia obowiązku wypłacania pracownikom dodatkowego wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych. Wśród których branż ten problem jest największy? Jak dokładnie wyglądają kwestie prawne?

Więcej na ten temat tutaj.

8. Kultura firmy – trzy lekcje z biznesu skandynawskiego. Według globalnego badania Deloitte Millennial Survey z 2019 r., młodsze pokolenia czują się rozczarowane tradycyjnymi motywami biznesowymi. Badanie ujawniło wzrost poczucia pesymizmu i niepokoju, jeśli chodzi o postęp społeczny i gospodarczy oraz rolę millenialsów na świecie. Jakich trzech lekcji mogą się nauczyć nas przedsiębiorstwa ze skandynawskiego podejścia do kultury firmy?

Więcej na ten temat tutaj.

9. Menedżerowie i kultura organizacyjna w miejscu pracy – niepewna symbioza. Kiedy mówimy o kulturze organizacyjnej w miejscu pracy, wiele odpowiedzialności spoczywa na kierownikach. Jak wpływa na nich kultura organizacyjna? Jak podejście managera do kultury organizacyjnej wpływa na pracę całego zespołu? Nadmierne poleganie na rygorystycznym, stopniowym podejściu do zarządzania ludźmi odbiera wszelkie szanse na elastyczność, pragmatyzm, a czasami zdrowy rozsądek. Jak rozwiązać problem i nie bać się podejmować działań, które nie są objęte sztywnymi procesami?

Więcej na ten temat tutaj.

10. Czego ludzie nienawidzą w zarządzaniu przez Algorytmy? Case study Ubera. Firmy coraz częściej wykorzystują algorytmy do zarządzania zdalną siłą roboczą. Firma Uber znacznie zwiększa swoją wydajność – około trzech miliona pracowników, za pomocą aplikacji, która instruuje kierowców, których pasażerów należy odebrać i którą trasę wybrać. Wpływa to pozytywnie na wiele aspektów przynoszących korzyści dla osób pracujących. Jednak według badań jest wiele obaw, które płyną z zarządzania za pomocą algorytmu. Dlaczego wzbudza to tak duże niezadowolenie i jakie są rozwiązania tej sytuacji?

Więcej na ten temat tutaj.


Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze