Twoi pracownicy są rodzicami. Hello News 3.06.2019 r.

Twoi pracownicy są rodzicami. Hello News 3.06.2019 r.

Za nami dzień dziecka — święto dla wszystkich! Z tej okazji mamy dobre wiadomości z rynku pracy. Pracodawcy wspierają swoich pracowników w roli rodziców, przygotowując dla nich niespodzianki nie tylko z okazji Dnia Dziecka. Takie pełne wsparcia podejście jest korzystne dla obu stron! Zwiększa zainteresowanie ze strony kandydatów i zmniejsza stopień rotacji w firmie. Co jeszcze nowego dzieje się w świecie HR? Dowiedz się z Hello News.
1. Design thinking — inwestycja przynosząca dziesiątki milionów dolarów! Metoda tworzenia innowacji i kreatywnego rozwiązywania problemów, rozpowszechniona w latach 90. przez amerykańską firmę konsultingową IDEO pozwoliła na stworzenie rozwiązań, na których firmy zarobiły miliardy dolarów. Design thinking polega na poszukiwaniu realnych potrzeb odbiorców. Metoda ta składa się z pięciu etapów: empatii, syntezy, generowania pomysłów, prototypowania oraz testowania.
Więcej na ten temat tutaj.
2. Wszyscy w organizacji mamy wspólny cel! Ludzie są zaangażowani, kiedy widzą sens swojej pracy i identyfikują się z firmą. Co daje nam zaangażowany pracownik? Lepiej wykonuje swoje obowiązki, realizuje cele i misję firmy, a tym samym wpływa na całą organizację. Zasadniczą rolę w budowaniu zaangażowania odgrywa przełożony. Powinien być on dla pracownika osobą, która wspiera i motywuje oraz zachęca do rozwoju.
Więcej na ten temat tutaj.
3. Dlaczego samoświadomość nie przyczynia się do rozwoju kobiecych karier? Samoświadomość jest podstawową umiejętnością przywódczą XXI wieku. Liderzy, którzy wiedzą kim są i jak postrzegają ich inni, są bardziej efektywni, pewni siebie, szanowani i promowani. Jak przedstawiają się różnice między płciami w temacie samoświadomości?
Więcej na ten temat tutaj.
4. Organizacje mają obsesję na punkcie pomiaru zwrotu z inwestycji w pracowników. Jeśli ten sam wysiłek, który wkładamy w mierzenie zwrotu z inwestycji pracowniczych, zostałby włożony w projektowanie miejsc pracy zorientowanych na człowieka, pracodawcy mogliby czerpać o wiele więcej korzyści. Najbardziej niewiarygodne jest jednak to, że ludzie, których wrodzonej błyskotliwości nie udaje nam się obecnie uwolnić, to często ci sami ludzie, którym już płacimy pensje!
Więcej na ten temat tutaj.
5. Pracodawcy doceniają rodziców. Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku szanse na sprawnych i efektywnych pracowników mają firmy, które słuchają swoich pracowników. Bardzo istotną rolę odgrywa zrozumienie potrzeb oraz problemów osób zatrudnionych, a także wiedza jakie wyznają wartości. Coraz więcej pracodawców uwzględnia aktywności skierowane do zatrudnionych w organizacji rodziców jako długofalową strategię zarządzania personelem!
Więcej na ten temat tutaj.
6. Różnorodność kluczem do sukcesu! Dzisiejsze “siły robocze” składają się z szerokiej gamy wcześniej bardzo niedocenianych lub dyskryminowanych grup osób – kobiet, imigrantów oraz osób niepełnosprawnych. W większości przypadków osoby przybywające na rynek pracy akceptują, a nawet oczekują różnorodności jako naturalnego priorytetu w swoich instytucjach edukacyjnych i pracowniczych. Niestety wciąż często okazuje się, że miejsca pracy są pełne uprzedzeń, krzywdzących dla wspomnianych grup.
Więcej na ten temat tutaj.
7. Tajemnice IT Contractingu. O gigantycznych zarobkach w branży IT krążą legendy. Które z nich są prawdą? W branży IT zarobki są atrakcyjne dla osób o bardzo wąskich specjalizacjach, których nie ma na rynku wiele. Najlepsi specjaliści mogą liczyć na lawinę ofert pracy, jak i podwyżki wynagrodzeń. Dodatkowo specjaliści, którzy decydują się na zmianę pracy w 90% przypadków mogą liczyć to, że obecny pracodawca będzie starał się ich zatrzymać!
Więcej na ten temat tutaj.
8. Cała prawda o programistach jako kandydatach w rekrutacji. Wysoka samoocena, niechęć do awansu pionowego, przesadne przywiązanie do obranej ścieżki kariery to tylko kilka obserwacji wynikających z tegorocznego badania programistów z portalu Stack Overflow. Wyniki te dostarczają rekruterom wielu pomocnych i interesujących informacji, które mogą uprościć nie tylko zatrudnienie, ale i zrozumienie potrzeb tej specyficznej grupy jaką są programiści.
Więcej na ten temat tutaj.
9. Nauka to nie tylko dane i spostrzeżenia. Chodzi o przekształcanie spostrzeżeń w pozytywne działania, które pomogą skierować firmę we właściwym kierunku. Badania DDI szacują, że 79% programów analitycznych kończy się niepowodzeniem z powodu „problemu ostatniej mili” – niezdolności do przekształcania wiedzy analitycznej w działania. Ta niezdolność do przełożenia wyników analiz na realizację operacyjną ma mniej wspólnego z deficytem danych czy statystyk, a więcej z brakiem zaangażowania ludzi.
Więcej na ten temat tutaj.
10. W jakim stopniu stawiane cele i komunikacja w firmie są zgodne z wewnętrznymi potrzebami pracowników? Co naprawdę motywuje pracownika jako człowieka? Co go napędza do działania, bez względu na okoliczności, czyli warunki, w jakich pracuje? Co sprawia, że chce mu się wyjść z domu? Jak spędza wolny czas? Z czego nigdy nie rezygnuje? Jeśli poznamy odpowiedzi na te i kilka innych pytań rozpoznamy motywatory pracownika – będziemy mogli dobrać odpowiednie dla niego zadania i właściwy sposób komunikacji.
Więcej na ten temat tutaj.


Zdjęcie główne artykułu pochodzi z pexels.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze